Sposoby na mrówki w ogrodzie

Mrówki można znaleźć niemalże wszędzie. Są to zwierzęta, które potrafią przystosować się do nawet najtrudniejszych warunków środowiska. Dlatego też ich eradykacja jest często po prostu niemożliwa. Jednakże w niektórych sytuacjach dochodzi do momentu, gdy mrówki stają się poważnym zagrożeniem. Tak na pewno jest gdy mrówki pojawią się w mieszkaniu lub domu. Jednakże sytuacja taka może także nastąpić w ogrodzie. Nadmiar mrówek może niszczyć strukturę gleby ogrodu i powodować poważne problemy z hodowlą niektórych roślin.


Sposoby na mrówki w ogrodzie w wielu przypadkach opierają się na stosowaniu różnego rodzaju środków chemicznych. W obecnych czasach wcale ich nie brakuje. Praktycznie w każdym sklepie ogrodniczym można znaleźć szeroki wybór różnego rodzaju środków, które są przeznaczone specjalnie do walki z mrówkami. Warto jednak pamiętać, że każdy środek chemiczny stosowany w ogrodzie może mieć także negatywny wpływ na same rośliny ogrodowe. A niszczenie swojego własnego ogrodu jest ostatnią rzeczą jaką pragnie się osiągnąć.

Dlatego też jeżeli ktoś pragnie poznać sposoby na mrówki w ogrodzie to być może powinien sięgnąć do wiedzy, którą kultywowały już nasi przodkowie. Istnieje bowiem wiele sprytnych sztuczek na to, aby znacząco ograniczyć liczebność mrówek w ogrodzie i to przy użyciu samych naturalnych środków. Wśród nich jednym z najbardziej popularnych sposobów jest stosowanie mąki kukurydzianej. Rozsypanie mąki po ścieżkach po których wędrują mrówki powoduje, że mrówki zaczynają się nią żywić. Prowadzi to do ich szybkiej śmierci.

Podobną taktyką jest stosowanie talerzyka z miodem. Miód zwabi mrówki do siebie, a jego kleista powierzchnia sprawi, że nie będą w stanie uciec z talerzyka. Bardzo udaną strategią jest znalezienie samego mrowiska. Wrzątek jest sposobem aby je szybko zniwelować. Warto jednak pamiętać, ze może to być tymczasowe rozwiązanie. Mrówki to bowiem bardzo inteligentne stworzenia i dlatego walka z nimi musi być prowadzona w równie błyskotliwy sposób.