Nowoczesne pomieszczenia – jak je urządzić? Kilka prostych zasad

Każdy z nas chce, aby mieszkanie wyglądało elegancko i nowocześnie. Wiele osób jednak zastanawia się, jak uzyskać taki efekt. Nie jest to trudne. Wystarczy dobór odpowiednich kolorów oraz mebli z właściwych materiałów. O czym jeszcze należy pamiętać?

Nowoczesne wnętrza zachwycają świeżością, elegancją, lecz przede wszystkim funkcjonalnością. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie przestrzeń, minimalizm, ale również tych, którzy lubią łączyć ze sobą z pozoru nie pasujące elementy. Kierując się kilkoma wskazówkami, możemy z powodzeniem uzyskać taki efekt.

Mieszkanie w stylu nowoczesnym – dla kogo?

Jeżeli chodzi o pomieszczenia, to styl nowoczesny przede wszystkim zda egzamin w mieszkaniach o średnim i dużym metrażu. Jednak i właściciele małego lokum mogą zastosować zasady stylu modernistycznego, aby uzyskać optyczny efekt powiększenia pomieszczeń.

W takim wypadku należy stosować się do zasady – im mniej tym lepiej. Konieczna jest rezygnacja z niepotrzebnych przedmiotów oraz zadbanie o wysoką funkcjonalność każdego mebla.

Idealne są tutaj rozwiązania wielofunkcyjne np. wielokomorowe meble dębowe czy łóżko sosnowe, w którym schowamy pościel itp.

Przestronność i minimalizm nowoczesnych wnętrz

Pomieszczenia urządzone w nowoczesnym stylu charakteryzują się przytulnością i przestronnością. Bardzo ważne jest więc wybieranie minimalistycznych mebli, które umożliwią na pozostawienie sporo wolnego miejsca. Powinniśmy ograniczyć również stosowanie różnych dekoracji i ozdób, ponieważ w większej ilości mogłyby zaburzyć efekt minimalizmu.

Nie chodzi tutaj o całkowitą rezygnację z wszelkich dodatków, lecz o zachowanie umiaru i smaku.

Jakie kolory w nowoczesnym wnętrzu?

Jeżeli chodzi o kolory, to nowoczesny styl kojarzony jest z naturalnymi barwami, jak biel, czerń, beż czy grafit. Zawsze jednak pozostaje pole do eksperymentowania. Można np. jedną ścianę pomalować w inny kolor, np. róż. Styl nowoczesny nie oznacza jedynie zimnych barw. W tego typu wnętrzach bardzo dobrze sprawdzają się kontrastujące, żywe kolory w postaci dodatków lub jakiegoś mebla.

Jakie materiały mebli w stylu nowoczesnym?

Wnętrza urządzone nowocześnie, cechują się elementami ze szkła, metalu, czy betonu, z którymi idealnie kontrastują meble z litego drewna.

Do białych lub szarych ścian, lub tych wykończonych betonem architektonicznym czy cegłą dekoracyjną pasuje np. łóżko sosnowe, które doda ciepłego, naturalnego klimatu.

Jak możemy zauważyć, styl nowoczesny obfituje w ciekawe i modne propozycję, które wyróżniają się prostą formą i minimalizmem. Zastosowanie go we własnym domu nie powinno nikomu przysporzyć problemu. W takim otoczeniu z pewnością swobodnie poczują się single oraz pary.