Jak wydzielić sypialnię w kawalerce?

Kawalerki słyną z niewielkiej powierzchni, na której trzeba umieścić wszystkie elementy niezbędne do codziennego funkcjonowania. Najczęściej w takich mieszkaniach znajduje się tylko jeden pokój, który stanowi jednocześnie funkcję sypialni, pokoju dziennego i gościnnego. Jak wiadomo, każdy potrzebuje odrobiny prywatności i intymności, warto w takim razie pomyśleć o odosobnieniu miejsca do spania.

Okazuje się, że można to uczynić na kilka sposobów. Inspiracji na wydzielanie sypialni w kawalerce można szukać w internecie, ponieważ pomysłów jest naprawdę wiele. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby wydzielenie osobnego pomieszczenia. Jeśli mamy możliwość, warto postawić cienką ścianę z drzwiami przesuwnymi. Należy jednak pamiętać, że sypialnia jest miejscem, w powinno znajdować się okno, ponieważ odpowiednio wietrzona i wentylowana przestrzeń jest podstawą dobrego snu i udanego wypoczynku.

Jeśli nie ma możliwości wydzielenia osobnego pomieszczenia, należy o stworzeniu wrażenia odosobnienia. Symbolicznym podziałem może być oddzielenie łóżka od reszty pomieszczenia za pomocą wysokiego, dwustronnego regału bądź mebli ze sprzętem agd. Często zastosowanie znajdują także zasłony. Przy suficie należy zamontować rury, na których pojawią się zasłony. Dzięki nim można z każdej strony oddzielić łóżko od reszty pokoju i zyskać nieco prywatności. W momencie, kiedy pomysł zostanie dobrze przemyślany i zrealizowany, zasłony mogą stanowić element nie tylko funkcjonalny, lecz także estetyczny.

Zasłony są bowiem dostępne w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu można nadać wnętrzu doskonałego charakteru i przytulności. Dużą zaletą takiego wydzielania sypialni jest fakt, że można dowolnie zmieniać umeblowanie i w razie potrzeby przenieść łóżko w inne miejsce.

Ułatwieniem dla stworzenia symbolicznej sypialni będzie także wnęka w mieszkaniu, ponieważ wtedy będzie można zawiesić mniej zasłon. W momencie, kiedy mamy do dyspozycji kawalerkę z wysokim sufitem, można pomyśleć także o budowie antresoli.