Ogródek na balkonie

Każdy kto posiada balkon ma możliwość uprawiania własnego ogródka na nim. Przeważnie mamy mało miejsca na balkonie, dlatego musimy postawić na minimalizm. Rośliny, które chcemy uprawiać nie mogą być duże ani rozłożyste aby oszczędzić miejsce. Musimy rośliny, które bez problemu urosną i dojrzeją w doniczkach. Ogródek na balkonie daje nam dużo możliwości. Dzięki niemu posiadamy miejsce, w którym odpoczniemy po ciężkim dniu, ale również możemy uprawiać swoje ekologiczne warzywa bez nawozów.


Przede wszystkim zanim wybierzemy rośliny i warzywa do naszego balkonowego ogródka musimy zobaczyć czy jest on słoneczny, zacieniony czy wietrzny. Każda roślina potrzebuje słońca do wzrostu.


Najczęściej spotykanymi roślinami, które wyrosną nam na balkonie są pomidory. Co prawda potrzebują dużo słońca ale nie są wymagające co do ilości miejsca. Papryka również dobrze sprawdzi się na balkonie. Najpowszechniejszymi jednak roślinami są wszelkiego rodzaju zioła. Bazylia, majeranek przydadzą się nam do kuchni a już na pewno takie z własnej hodowli dodadzą cudownego aromatu naszym daniom. Jednak aby wyrosły nam i były gotowe niedługo później do zbiorów musimy dbać o nie i zapewnić im jednak nieco większe doniczki aby na pewno miały miejsce.
Na balkonie możemy zasadzić tak na prawdę wszystko co chcemy, ważne jest dbanie o rośliny oraz zapewnienie im optymalnych warunków do wzrostu.


Musimy pamiętać aby na małym balkonie nie stawiać zbyt dużo doniczek, dekoracji. Jeśli chcemy na balkonie usiąść i odpocząć musimy pamiętać o miejscu dla jakiegoś stolika oraz krzesła.
Jeśli nawrzucamy na nasz mały balkon wiele rzeczy, to ani nie będzie to ładnie wyglądać ani nie stworzymy dla siebie miejsca do wyciszenia i odpoczynku dla siebie.


Pelargonie i wrzosy nadadzą naszemu balkonowi pięknego uroku przy czym nie są bardzo wymagające w hodowli. Wszystkie kwiatki – jeśli zapewnimy im odpowiednie warunki – powinny nam dać satysfakcje późniejszego wzrostu.


Pamiętajmy jednak, że warto postawić na minimalizm i prostotę szczególnie przy pomieszczeniach z małym metrażem.