Uciążliwy zapach zwierząt może być bardzo dużym problemem w domu, w którym przebywają. Jak się go pozbyć?
Obecnie istnieją różne metody na usuwanie zapachu zwierząt. Warto więc przyjrzeć im się dokładniej i porównać je ze sobą, żeby dobrać taką, która będzie mogła zapewnić najlepsze rezultaty. Jakie sposoby usuwania zapachu zwierząt – kotów, psów, małych zwierząt – są najskuteczniejsze?
1. Sprzątanie
Przede wszystkim wtedy, gdy pojawiają się nieprzyjemne zapachy, trzeba określić miejsce ich powstawania oraz skupić się na jego posprzątaniu. Dzięki temu można osiągnąć bardzo dobre efekty, chociaż warto wskazać, że niekiedy samo sprzątanie nie jest wystarczające.
Jeżeli zauważamy, że zabrudzone są podłogi czy ściany, należy dokładnie je wyczyścić, a na koniec przetrzeć czystą wodą. Gdy nadal mają nieprzyjemny zapach, można zastosować silniejsze środki, na przykład mleczka czyszczące czy środki dezynfekujące.
Należy jednak pamiętać o tym, że niektóre z nich mogą powodować zniszczenie mytych powierzchni, dlatego nie należy ich wtedy stosować na konkretnych z nich.
W przypadku zabrudzenia dywanów, wykładzin czy tapicerek, najlepsze rezultaty można uzyskać przez wykorzystanie odkurzaczy piorących. To urządzenia, które potrafią skutecznie wypłukać zabrudzenia z tekstyliów i sprawić, że będą miały atrakcyjny wygląd i przyjemny zapach. Usługę prania można zamówić albo można kupić własny odkurzacz.
2. Środki neutralizujące nieprzyjemne zapachy
Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, które mogą pozostawać na powierzchniach również po ich umyciu, warto zastosować środki neutralizujące, które określane są również naj pochłaniacze.
Tego typu środki zawierają w składzie preparaty, które pozwalają na usuwanie zapachu zwierząt jeszcze skuteczniej. Jednocześnie są one bezpieczne w używaniu, ponieważ stosowane w nich środki zwykle mają działanie biologiczne.
Środki przeznaczone do neutralizacji nieprzyjemnych zapachów pozostawianych przez zwierzęta mogą mieć różne postaci. Są one dostępne między innymi jako spray przeznaczony do spryskiwania powierzchni, a także jako preparaty w proszku, które bardzo dobrze sprawdzają się między innymi w kuwetach zwierząt.
3. Neutralizatory z matami węglowymi
Neutralizatory mogą mieć również postać mat oraz zawieszek z matami węglowymi z węgla aktywnego.
Węgiel aktywny jest substancją, która charakteryzuje się bardzo dobrym pochłanianiem zapachów ze względu na swoją porowatą strukturę. Dzięki temu używany jest on między innymi w okapach kuchennych.
Maty czy zawieszki z węglem aktywnym są również stosowane w przypadku, gdy konieczne jest usuwanie zapachu zwierząt. Można umieścić je w kuwetach albo przy klatkach zwierzęcych.
4. Świece zapachowe dla zwierząt
Ciekawym produktem dostępnym obecnie na rynku są również świece, które pozwalają na usuwanie zapachu zwierząt. Za ich pomocą można zneutralizować nieprzyjemne zapachy.
Świece zapachowe przeznaczone dla zwierząt zawierają w składzie różne rodzaje olejów eterycznych o przyjemnym zapachu, które pozwalają na usunięcie zapachów zwierząt jednocześnie aromatyzują one pomieszczenia.