Lepszy telefon na abonament, czy na kartę?

Choć większość z nas kontaktuje się z rodziną i znajomymi poprzez media społecznościowe lub aplikacje do wideorozmów lub wymiany wiadomości tekstowych, to nie da się ukryć, że zwykłe połączenia telefoniczne czy stare, dobre esemesy wciąż mają się całkiem dobrze. Nie każdy w końcu chce spędzać w sieci dwadzieścia cztery godziny na dobę i nieustannie sprawdzać, co słychać u innych. Kiedy natomiast szybko potrzebujemy jakiejś informacji, wykonanie krótkiego telefonu bądź napisanie krótkiego, rzeczowego esemesa wydaje się najodpowiedniejszą formą kontaktu, bowiem aby otrzymać odpowiedź, druga osoba wcale nie musi być podpięta do sieci – wystarczy, że jej telefon pozostaje w zasięgu operatora.
W ostatnich latach widzimy prawdziwy wysyp nowych, małych operatów mobilnych, którzy starają się zaoferować jak najwięcej za jak najmniej. Nie znaczy to jednak, bynajmniej, że najwięksi gracze na rynku pozostają bierni – oni mogą sobie pozwolić na jeszcze większą szczodrość względem swoich klientów. Dlatego też klienci, obserwując jak konkurencyjne stają się oferty pozostałych operatorów, coraz częściej decydują się na zmianę swojego dotychczasowego operatora na innego, którego oferta wydaje się im o wiele bardziej atrakcyjna. Decydują się wówczas, w większości, jak pokazują statystyki, wziąć telefon na abonament – choć oferty na kartę również cieszą się nadal dużą popularnością. Bardzo wiele zależy od konkretnych potrzeb użytkowników: jedni uważają, że wiązanie się umową z operatorem jest pozbawione jakiegokolwiek sensu, natomiast drudzy nie wyobrażają sobie zupełnie innej opcji, niż wybór abonamentu. Każda z nich posiada swoje wady i zalety, dlatego kluczowe jest określenie, czego konkretnie potrzebujemy. Jeśli współpraca z dotychczasowym operatorem nie układała się pomyślnie, a posiadaliśmy telefon na kartę, to być może warto rozważyć zmianę nie tylko samego operatora, ale także sposobu korzystania z jego usług i przejście na ofertę abonamentową? Jeśli nie spróbujemy, nie przekonamy się, czy czegoś nie tracimy – najłatwiej natomiast o wprowadzenie takich zmian, gdy np. decydujemy się przenieść nasz aktualny numer telefonu do konkurencji. Możemy w takiej sytuacji liczyć na różne rabaty i promocje, co tylko ułatwia potencjalną decyzję o przejściu z opcji „na kartę” na opcję abonamentową, lub odwrotnie.
Grunt, to rozpoznać własne potrzeby, jeśli chodzi o korzystanie z telefonu w sposób „tradycyjny” i dopasować najlepiej pasującą do nich ofertę wybranego operatora komórkowego.

mobileman.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.