Jaki rodzaj choinki wybrać?

Okres świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas, którego z niecierpliwością oczekujemy przez cały rok, chcemy go spędzić spokojnie, w gronie najbliższych nam osób. Przygotowanie wymarzonych świąt to wiele wyrzeczeń i ciężka praca domowników, aby wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.
O tym, że święta zbliżają się wielkimi krokami jest moment, w którym zaczynamy ubierać choinkę, czyli nieodłączny symbol świąt Bożego Narodzenia.

W wigilijny poranek zaczynamy całą rodziną ubierać choinkę, która później cieszy nasze oczy przez całe święta. Wielu z nas zadaje sobie pytanie jaki rodzaj choinki wybrać? czy ma to być choinka naturalna z lasu, czy też lepiej zdecydować się na choinkę sztuczną. Każda z tych choinek ma swoje zalety i wady, sztuczna choinka to wybór bardziej ekonomiczny, koszt takiej choinki to około dwieście złotych, które musimy wydać raz na kilka lat, choinki sztuczne są trwałe, przez cały okres świąt wyglądają tak samo pięknie i dostojnie.

Jeśli zdecydujemy się na zakup choinki naturalnej musimy się liczyć z faktem, iż po pewnym czasie zaczną nam spadać z niej igły, choinka naturalna to zakup na jedne święta, koszt takiej choinki to około sto złotych. Świat się zmienia, ludzie mają coraz mniej czasu, dlatego decydują się na zakup sztucznej choinki, gdyż jest ona po prostu praktyczniejsza. Naturalna choinka świadczy o przywiązaniu do tradycji, patrząc wstecz głową rodziny bardzo często przy siarczystym mrozie i zaspach śniegu udawała się z piłą do lasu i przynosiła choinkę do domu, ta tradycja była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jest to piękny zwyczaj, jednak w wielu rodzinach został zapomniany właśnie na rzecz sztucznej choinki, która znajduje się w dużej większości polskich domostw.


Choinka to tylko jeden z elementów świąt, najważniejsze jest to, aby w zgodzie usiąść wspólnie z najbliższymi przy wigilijnym stole, bez żalu i animozji a jeśli takie są, to właśnie święta Bożego Narodzenia to najlepszy moment, aby wszelkie niesnaski rodzinne odeszły w niepamięć.