Otwierasz firmę wykończeniową? Zainwestuj w agregat tynkarski!

Własna firma wykończeniowa może być doskonałym pomysłem na biznes. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie jest obecnie bardzo duże, ale warto pamiętać o tym, że tylko ci najlepsi mogą liczyć na najwyższe zarobki i uznanie klientów. Gdy chcesz wyprzedzić konkurencję już na starcie, pamiętaj o profesjonalnym zapleczu i zamów agregat tynkarski. Dlaczego warto go mieć?

Dlaczego warto korzystać z agregatu do tynkowania?

Tynkowanie jest jedną z najbardziej czasochłonnych prac wykończeniowych, która prowadzona jest we wnętrzach i na zewnątrz budynków. Właśnie dlatego obecnie coraz częściej stosuje się w jej trakcie nowoczesne urządzenia – agregaty tynkarskie. 

Agregat tynkarski pozwala na produkowanie mieszanek przeznaczonych do prac tynkarskich, a także umożliwia ich bezpośrednie nanoszenie na podłoża, na przykład na ściany zewnętrzne, wewnętrzne, sufity.

Dodatkowo agregaty tynkarskie mogą także posłużyć do prowadzenia innych typów prac, o czym piszemy niżej, co powoduje, że mają one wszechstronne zastosowanie w firmach wykończeniowych i budowlanych.

Do czego można wykorzystać agregat tynkarski?

Agregat tynkarski jest urządzeniem umożliwiającym efektywne tynkowanie z użyciem różnych mieszanek suchych do przygotowania tynku. Wystarczy umieścić mieszankę w pojemniku agregatu i doprowadzić do niego wodę, aby przygotować gotową mieszankę do dalszych prac.

Za pomocą agregatów tynkarskich można przygotować poniższe rodzaje tynków:

 1. tynki gipsowe
 2. tynki wapienne
 3. cementy
 4. tynki gipsowo-wapienne
 5. tynki wapienno-cementowe
 6. tynki tłumiące
 7. tynki ognioodporne
 8. tynki dekoracyjne
 9. gładzie

To jednak nie wszystko, co potrafi agregat tynkarski. Urządzenia tego typu, na przykład agregaty firmy Małek – jednego z liderów w ich dostawie na polskim rynku, mogą zaoferować również dodatkowe funkcjonalności.

Za pomocą agregatu tynkarskiego można też przygotować inne typu mieszanek używanych podczas prac wykończeniowych w budynkach i na zewnątrz nich. Zaliczane są do nich między innymi:

 • wylewki maszynowe
 • masy bitumiczne
 • kleje
 • jednoskładnikowe masy poliuretanowe
 • zaprawy zbrojeniowe
 • zaprawy murarskie
 • zaprawy szczelinowe

Agregaty, zależnie od wybranego modelu, mogą współpracować zarówno z materiałami w formie sypkiej w workach, jak i z gotowymi już materiałami płynnymi.

Dobry agregat tynkarski – jak wybrać?

Wybierając odpowiedni agregat tynkarski dla firmy wykończeniowej, warto przede wszystkim skoncentrować się na urządzeniach wielofunkcyjnych, zawierających w zestawie szeroką gamę dodatków, a także cieszących się dużym powodzeniem wśród klientów.

Takie wymagania spełniają między innymi agregaty firmy Małek, która jest polską firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży. Aktualnie w jej asortymencie można znaleźć pełną gamę agregatów oraz współpracujących z nim urządzeń, między innymi agregatów prądotwórczych, silomatów. Firma zapewnia też dostęp do pełnej gamy części eksploatacyjnych do swoich urządzeń w przystępnych cenach.

Z dostępnymi wariantami agregatów tynkarskich można zapoznać się już teraz na witrynach ich producentów i sprzedawców.