Okulary ochronne korekcyjne – kompleksowa ochrona oczu w pracy

Okulary ochronne konieczne są wszędzie tam, gdzie wykonywana praca stwarza zagrożenie dla oczu lub wzroku. Ochrona może obejmować zabezpieczenie oka przed uszkodzeniem mechanicznym, spowodowanym dostaniem się ciał obcych lub szkodliwym promieniowaniem. W przypadku konieczności jednoczesnej korekcji wad wzroku, warto zaopatrzyć się w okulary ochronne korekcyjne.

Jak wybrać odpowiednie okulary ochronne korekcyjne?

Dokonując wyboru okularów korekcyjnych ochronnych dla siebie lub pracowników swojej firmy, warto skontaktować się z producentem, takim jak na przykład https://safetyline.pl/. Na uwagę zasługuje nie tylko szeroka gama dostępnych modeli okularów ochronnych korekcyjnych o różnorodnych zastosowaniach, ale również kompleksowość obsługi, oferowanej przez firmę.

Producent okularów ochronnych korekcyjnych zapewnia nie tylko możliwość zakupu wybranych modeli, ale również ich indywidualnego dobrania dla pracowników, którzy poza ochroną oczu, potrzebują również korekty wad wzroku. Możliwe jest między innymi zorganizowanie wizyty mobilnego gabinetu optometrycznego w siedzibie firmy. Pozwala to na dobranie optymalnej ochrony wzroku i oczu dla wszystkich pracowników.

Jakie zalety ma wybór okularów ochronnych korygujących wzrok?

Osoby, wykonujące prace wymagające ochrony oczu, a na co dzień noszące okulary korekcyjne, zastanawiają się często, jak pogodzić konieczność jednoczesnego noszenia dwóch par okularów. Okulary ochronne BHP zabezpieczą oczy przed możliwością kontaktu z ciałami obcymi, jednak z pewnością nie poprawią ostrości widzenia. Same szkła korekcyjne z kolei nie są wystarczającym zabezpieczeniem oczu podczas koszenia, prac budowlanych lub szlifierskich. W takim przypadku rozsądnym wyjściem jest rozwiązanie proponowane przez producenta okularów ochronnych korekcyjnych. Ten rodzaj okularów zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi bądź szkodliwym promieniowaniem ekranów, w zależności od wybranej wersji, łącząc ją z indywidualnie dobraną mocą szkieł korekcyjnych. Nie ma więc konieczności zakładania dodatkowej zasłony na okulary korekcyjne, ani rezygnowania z ostrości widzenia, podczas korzystania z tradycyjnych okularów ochronnych BHP.                           

Kiedy warto zaopatrzyć się w korekcyjne okulary ochronne?

Korekcyjne okulary ochronne przydadzą się osobom korzystającym ze szkieł korygujących wadę wzroku w czasie prac mogących stanowić zagrożenia dla oczu. Jeśli wymagane są środki ochrony indywidualnej w postaci okularów ochronnych, warto wybrać model z jednoczesną korekcją wady. Poza pracami związanymi z odpryskiwaniem materiałów, mogących mechanicznie uszkodzić oko lub szkodliwym promieniowaniem świetlnym (np. podczas spawania), oczy warto chronić również przed wpływem promieniowania ekranów. Wiadomo, że niebieskie światło, przy długotrwałym narażeniu, może prowadzić do podrażnień i suchości oczu, a także ogólnych problemów zdrowotnych, na przykład bezsenności.

Trzeba pamiętać, że ochrona oczu potrzebna jest nie tylko podczas wykonywania zajęć w miejscu pracy. Takie samo ryzyko stwarza podcinanie krzewów we własnym ogrodzie lub rąbanie drewna do kominka. Jeśli na co dzień wspomagamy wzrok okularami korekcyjnymi, warto zaopatrzyć się również w model ochronny, łączący funkcję korekcyjną z zabezpieczeniem oczu przed uszkodzeniami i promieniowaniem.

Materiał zewnętrzny