Mieszkania w stylu skandynawskim

Mieszkania w stylu skandynawskim cieszą się dość dużym zainteresowaniem – myślę, że nawet coraz większym zainteresowaniem ludzi. Nie tylko moda jest na mieszkania w tym stylu ale różne uroczystości – takie jak wesela, urodziny.
Jednak wracając do mieszkań – styl skandynawski słynie ze swojej świeżości i dbałości o środowisko poprzez wykorzystywanie naturalnych materiałów i tworzyw.


Prostota stylu, jasna kolorystyka sprawia, że mieszkanie wygląda czysto i delikatnie. Do pomalowania mieszkania najczęściej służą kolory jasne – takie jak biel, ecru, szary, czasami jasny wrzos.
W mieszkaniu, w którym postawiono na styl skandynawski – jak już pisałam – jest dużo naturalnych tworzyw.

Oznacza to, że w pomieszczeniu nie zabraknie drewna, a nawet rzeczy przetworzonych. Drewno nie tylko będzie dekoracją, ale również powierzchnią użytkową – podłoga, szafki, krzesła są zazwyczaj z niego zrobione.


Styl ten dodaje lekkości pomieszczeniu. Jednak nie tworzy on chłodnej oku przestrzeni – nadaje ciepła i porządku.
Idealnymi dodatkami do tego typu pomieszczeń są przemyślane dekoracje, ponieważ jak wiemy – minimalizm to cecha tego stylu.
Wełniane lub bawełniane koce nadają ciepłego rodzinnego uroku pomieszczeniom urządzonym w stylu skandynawskim.
Znakomicie wyglądają ( i dużo osób wybiera) meble vintage. Współgrają ze sobą tworząc nowoczesny wygląd zmieszany z tradycyjnością.


Jest to idealny styl, jak i dla dużych domów – tak i dla małych mieszkań. Styl ten najbardziej będzie odpowiadał ludziom, którzy cenią sobie minimalizm, prostotę, ale też funkcjonalność oraz ekologiczne podejście do życia i takie też rozwiązania.
Ludzie, którzy posiadają talent do robienia różnych rzeczy typu hand made powinni idealnie odnaleźć się w tym stylu. Styl skandynawski z rzeczami z hand made idealnie ze sobą współgra.

Najbardziej znanym przykładem robionych przez siebie mebli są na przykład szafki, półki, łóżka, stoły z palet. Właśnie to jest idealny minimalizm, dbałość o środowisko, ale też funkcjonalność. Oszczędny styl skandynawski pozwala nam na zrobienie czegoś samemu zachowując tym samym upragniony styl.