Mieszkania w stylu skandynawskim

Mieszkania w stylu skandynawskim cieszą się dość dużym zainteresowaniem – myślę, że nawet coraz większym zainteresowaniem ludzi. Nie tylko moda jest na mieszkania w tym stylu ale różne uroczystości – takie jak wesela, urodziny.
Jednak wracając do mieszkań – styl skandynawski słynie ze swojej świeżości i dbałości o środowisko poprzez wykorzystywanie naturalnych materiałów i tworzyw.


Prostota stylu, jasna kolorystyka sprawia, że mieszkanie wygląda czysto i delikatnie. Do pomalowania mieszkania najczęściej służą kolory jasne – takie jak biel, ecru, szary, czasami jasny wrzos.
W mieszkaniu, w którym postawiono na styl skandynawski – jak już pisałam – jest dużo naturalnych tworzyw.

Oznacza to, że w pomieszczeniu nie zabraknie drewna, a nawet rzeczy przetworzonych. Drewno nie tylko będzie dekoracją, ale również powierzchnią użytkową – podłoga, szafki, krzesła są zazwyczaj z niego zrobione.


Styl ten dodaje lekkości pomieszczeniu. Jednak nie tworzy on chłodnej oku przestrzeni – nadaje ciepła i porządku.
Idealnymi dodatkami do tego typu pomieszczeń są przemyślane dekoracje, ponieważ jak wiemy – minimalizm to cecha tego stylu.
Wełniane lub bawełniane koce nadają ciepłego rodzinnego uroku pomieszczeniom urządzonym w stylu skandynawskim.
Znakomicie wyglądają ( i dużo osób wybiera) meble vintage. Współgrają ze sobą tworząc nowoczesny wygląd zmieszany z tradycyjnością.


Jest to idealny styl, jak i dla dużych domów – tak i dla małych mieszkań. Styl ten najbardziej będzie odpowiadał ludziom, którzy cenią sobie minimalizm, prostotę, ale też funkcjonalność oraz ekologiczne podejście do życia i takie też rozwiązania.
Ludzie, którzy posiadają talent do robienia różnych rzeczy typu hand made powinni idealnie odnaleźć się w tym stylu. Styl skandynawski z rzeczami z hand made idealnie ze sobą współgra.

Najbardziej znanym przykładem robionych przez siebie mebli są na przykład szafki, półki, łóżka, stoły z palet. Właśnie to jest idealny minimalizm, dbałość o środowisko, ale też funkcjonalność. Oszczędny styl skandynawski pozwala nam na zrobienie czegoś samemu zachowując tym samym upragniony styl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *