Projekt ogrodu – łąka kwietna

Planując wystrój domu nie należy zapominać również o jego wyglądzie zewnętrznym. Powinien być również dopracowany i jak najbardziej spójny. Duże wyzwanie może stanowić ogród. Niezależnie od pory roku powinien wyglądać dobrze. Wymaga to dopasowania do siebie odpowiednich roślin uwzględniając również ich sezonowość. Z tego powodu warto zdobyć chociaż podstawową wiedzę i przejrzeć inspiracje. W ten sposób można zaplanować sadzenie kwiatów wiosną. Szczególnie jeśli chce się utrzymać doskonały wygląd ogrodu, aż do późnej jesieni.

Początkowo warto postawić na typowo sezonowe kwiaty. Wiosenne rośliny nadadzą świeżości i ożywią podwórko w momencie, kiedy będzie widoczny jeszcze ostatni śnieg. Należy upewnić się, że wybrane gatunki są odporne na ewentualne minusowe temperatury, które mogą się jeszcze pojawić. Wraz z poprawiającą się pogodą przybywa możliwości. Łąka kwietna sprawdzi się idealnie latem. Można wtedy posadzić bardzo różnorodne rośliny, które doskonale będą się uzupełniać. Jednak planując poszczególne grządki warto upewnić się, że wszystko będzie tworzyć spójną kompozycję. Z tego powodu warto ograniczyć się do kilku wybranych kolorów, które się dopełniają.

Minimalizm wbrew pozorom może okazać się tu dobrym wyborem. Poszczególne kwiaty warto oddzielać również niewielka ilością zieleni. Ozdobne trawy lub niewielkie krzewy sprawdzą się doskonale w tej roli. Staną się również tłem, które dodatkowo wyeksponuje piękno wybranych gatunków. Dzięki temu kształt i kolory kwiatów będą zaakcentowane. Projektując cały ogród należy również sprawdzić okres zakwitania. W ten sposób można przewidzieć jak będą wyglądały tworzone kompozycje.

Zaczynająca się jesień nie jest wcale czasem, kiedy podwórko będzie prezentować się ponuro i zostanie wypełnione jedynie przez pomarańczowe liście. Można zdecydować się na zasadzenie różnokolorowych wrzosów oraz kwiatów, które bez problemu dadzą radę jesienią. Winorośl również może być ciekawym rozwiązaniem. Podobnie wszelkie kolorowe krzewy, które dodatkowo podkreślą jesienny klimat.