Kupujemy panel prysznicowy – na co zwracać uwagę?

Nie od dziś wiadomo, że woda uspakaja, relaksuje i odpręża obolałe mięśnie. Nie każdy jednak ma możliwości i czas na to, aby zaznawać przyjemnych i długich kąpieli. Rozwiązaniem może być zatem masaż wodny przy użyciu odpowiednio dobranego panelu prysznicowego. A wszystko to bez wychodzenia z domu! Prawda, że brzmi kusząco?

Co to jest?

Mianem panelu prysznicowego nazywamy dodatkowe wyposażenie kabiny. Zwykle jest umiejscowiony w pobliżu tradycyjnej słuchawki lub z nią połączony. Na jego powierzchni znajdują się liczne pokrętła i regulatory, którym to właśnie zawdzięczamy wspomniany wcześniej relaks i odprężenie. Aby jednak móc czerpać z niego maksimum przyjemności, należy wiedzieć, w jaki sposób go dobrać, aby spełniał wszystkie, nawet najśmielsze oczekiwania i potrzeby swoich użytkowników.

Po pierwsze – estetyka

Nie ukrywajmy, udając się do sklepu z wyposażeniem łazienkowym, pierwszym czynnikiem, który przyciąga naszą uwagę jest wygląd. Nie inaczej jest w przypadku, gdy obiektem poszukiwań jest panel prysznicowy. Obecnie, dużą popularnością cieszą się modele o geometrycznym, minimalistycznym kształcie, o mocno uproszczonej konstrukcji, jednak zachowującej wszystkie należne aspekty decydujące o komforcie użytkowania. Duży udział w kształtowaniu walorów wizualnych ma zastosowany materiał. Można wybierać spośród paneli ze stali szczotkowanej, aluminium, szkła hartowanego, kamienia, drewna czy wysokiej jakości tworzyw sztucznych. To od rodzaju materiału zależy dalszy wygląd, jakim będzie wyróżniał się panel prysznicowy, zarówno jeśli chodzi o kolor, jak i posiadaną fakturę.

Po drugie – praktyczne zastosowanie

Choć wygląd jest pierwszym czynnikiem przyciągającym uwagę klientów, to jednak nie jedynym. Dla wielu osób, oprócz estetyki, liczy się również funkcjonalność. Wiele w tym zakresie zależy od preferencji użytkownika. Jeśli bowiem panel prysznicowy będzie używany przez dzieci i osoby starsze, warto, aby posiadał w komplecie praktyczne siedzisko oraz baterię termostatyczną (w ten sposób nie trzeba będzie martwić się o ryzyko poparzenia, albowiem strumień wody będzie posiadał stałą temperaturę).

Masaż, ach ten masaż…

Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj masażu, jaki umożliwia dany panel prysznicowy. Z uwagi na obecność słuchawki, główek natryskowych oraz dysz, przez które przepływa woda o różnym natężeniu i ciśnieniu, można cieszyć się masażem wodnym, biczowym, rozluźniającym i pobudzającym.