Czym się kierować przy wyborze szafki nocnej?

Większość z nas potrzebuje mebla, na którym można postawić szklankę wody, po którą łatwo jest sięgnąć bez wychodzenia z łóżka. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest postawienie jej na szafce nocnej, umożliwiającej uporządkowanie wszystkich niezbędnych przedmiotów. Wybór tych mebli jest bardzo bogaty, a nie każdy model zaspokoi indywidualne potrzeby właściciela. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas zakupu takiej szafki?

Funkcjonalność to podstawa

Szafka nocna jest meblem, który powinien pomieścić wszystko, co może być przydatne wieczorem, rano lub w nocy. Warto sporządzić przed zakupem listę przedmiotów, które mają znaleźć się w szufladach takiego mebla. Dla niektórych niezbędnym dodatkiem będzie książka, a dla innych ładowarka oraz pilot do telewizora. Określenie liczby przechowywanych drobiazgów znacznie ułatwi podjęcie decyzji dotyczącej pojemności tego mebla. Osoby, które przechowują niewiele rzeczy, będą zadowolone z prostej szafki z małą wnęką. Każdy, kto potrzebuje więcej miejsca, może rozważyć zakup modelu z jedną, dwiema, a nawet trzema szufladami.

Odpowiedni rozmiar

Idealna szafka nocna powinna być taka sama lub niewiele wyższa od łóżka. Blat znajdujący się na odpowiednim poziomie pozwala na łatwe sięganie po stojące na nim przedmioty. Można je złapać bez wstawania, co dla wielu osób jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Szafki nocne często są ustawianie po obu stronach łózka, dzięki czemu każdy partner może przechowywać swoje prywatne rzeczy osobno. Ważne, aby wybrane meble miały odpowiedni rozmiar — zbyt duże modele będą przytłaczać swoimi gabarytami, a za małe mogą wywoływać wrażenie nieestetycznej dysproporcji w pomieszczeniu.

Dopełnienie aranżacji wnętrza

Wybór odpowiedniej szafki nocnej jest uzależniony od indywidualnych preferencji jej przyszłego właściciela. Najlepiej, aby pasowała do pozostałych elementów aranżacji wnętrza. Warto jest dokładnie przemyśleć dobór odpowiedniego odcienia.

Kolor mebla może nawiązywać do stylu pomieszczenia na różne sposoby, na przykład jako:

  • akcent kolorystyczny, który wyróżnia się na tle innych akcesoriów,
  • neutralna barwa, która pasuje do każdego stylu,
  • kolor przewodni, który występuje także na innych przedmiotach w pokoju.

Wybór takich mebli jest bardzo szeroki. Na rynku oferowane są modele o różnej wielkości i pojemności. Niektóre propozycje nawiązują do klasyki, inne cechuje nowoczesny design. Bogatą ofertę szafek nocnych można znaleźć na przykład w sklepie Akord. Warto zdecydować się na zakup mebli wykonanych z trwałego materiału, które będą służyć właścicielom przez wiele lat.