Aranżacje z szafkami pod umywalkę

Właściwe zaprojektowanie strefy łazienkowej ma wpływ na przebieg codziennie wykonywanych zabiegów higienicznych. Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób łączy się armaturę z ceramiką sanitarną, do całości należy dopasować właściwą szafkę. Efekt końcowy powinien być co najmniej zadowalający, w  końcu ma służyć domownikom przez możliwie najdłuższy czas.

Jak wybrać odpowiednią szafkę pod umywalkę?

Łazienki mają zazwyczaj niewielki metraż, dlatego każdy element aranżacji musi być bardzo dobrze przemyślany. Wyposażenie pomieszczenia w szafkę z umywalką może pomóc w łatwiejszym ukryciu nieestetycznych elementów instalacyjnych, na przykład syfonu. W schowku można ponadto umieścić akcesoria i środki chemiczne niezbędne do dbania o porządek w każdej łazience. W sklepach z armaturą każdy może znaleźć zarówno meble łazienkowe dostosowane do mebla, jak i wpuszczane bezpośrednio w blat. Szafka pod umywalkę w obu wersjach jest montowana w nieco inny sposób, ale z powodzeniem może być zintegrowana z szafką stojącą i podwieszaną. Kupując jakiekolwiek wyposażenie łazienkowe, należy zwracać uwagę na zabezpieczenia przed odkształceniami pod wpływem wody. Odpowiednie właściwości mają między innymi płyty MDF, którą pokrywa bardzo często wodoodporny lakier poliuretanowy. Kolejnym aspektem, który ma wpływ na to, jaka szafka pod umywalkę będzie odpowiednia jest funkcjonalność. Dla osób lubiących mieć w zasięgu rąk wszystkie niezbędne  kosmetyki i akcesoria, sprawdzi się produkt mający szeroki blat z otwartymi półkami. Natomiast konieczność przechowywania detergentów uzasadnia zakup szafki z zamykanymi szufladami. W każdym wypadku liczy się oczywiście dokonanie dokładnego pomiaru, ponieważ między szafką, a ścianą musi zostać odpowiedniej wielkości przestrzeń.

szafka pod umywalkę

Szafka pod umywalkę – dopasowanie mebla

Jeżeli decyzją jest zakup szafki, na którą nakłada się umywalkę można być pewnym odpowiedniego dopasowania. Przydatne okazują się wówczas dodatkowe szafki, gdyż w przeciwnym wypadku zabraknie przestrzeni do przechowywania niezbędnych przedmiotów. Najlepszym posunięciem jest od jednego producenta, minimalizuje się wówczas ryzyko niedopasowania. Do nieco bardziej oryginalnych wnętrz niezbędne będzie złożenie zamówienia pod konkretny wymiar i poddane odpowiedniemu profilowaniu. Dobrym wyborem są umywalki nablatowe, które cieszą się wyjątkowo dużą popularnością wśród osób przeprowadzających remont łazienki. Do wyboru klientów pozostawia się ponadto kształt umywalek, mogą przypominać dawne balie lub misy. Czasami przybierają formę niestandardowych figur geometrycznych. Dbając o ostateczny wygląd łazienki można postawić na  marmurowe i granitowe sanitariaty, lecz należy wiedzieć, iż wymaga się do nich dodatkowego podparcia. W takich przypadkach sprawdzi się szafka pod umywalkę o wymiarach o około 10-15 centymetrów  szerszych niż umywalka. Na przestrzeni, która zostanie z powodzeniem można ustawić najczęściej stosowane kosmetyki i akcesoria. Wszystko tak naprawdę zależy od oczekiwań użytkowników.