Jak zmienić gałki w meblach? To proste!

Chcesz odświeżyć swoje meble? Pomyśl o wymienieniu w nich gałek! Ta prosta czynność sprawi, że nabiorą nowego charakteru!

Elementy jak gałki do mebli spełniają nie tylko funkcję praktyczną, umożliwiając otwieranie szafek i szuflad, ale również mogą być efektownym dopełnieniem mebla i nadawać mu atrakcyjny wygląd. Jeżeli chcesz zmienić wygląd szafki, komody czy mebli kuchennych, wymiana gałek na nowe to prosty i niedrogi sposób. Zobacz, jak wybrać odpowiednie gałki i jak je zamontować!

W jakich meblach można wymienić gałki?

Gałki do mebli stosowane są w różnego rodzaju umeblowaniu. Najczęściej można zobaczyć je w szafkach kuchennych – stojących i wiszących, w komodach, w biurkach, a także w zamykanych szafach.

Wymiana gałek w meblach jest bardzo łatwym sposobem, aby nadać im nowy wygląd. Gałki można wtedy dopasować do stylu wnętrza i do swojego gustu. Można również wymienić je podczas kompleksowej renowacji mebla, na przykład po jego pomalowaniu na nowy kolor. Dzięki temu może on wyglądać naprawdę oryginalnie i unikatowo, a także wpasować się w wystrój wnętrza jeszcze łatwiej.

Jakie gałki do mebli wybrać?

Obecnie gałki do mebli to szeroka gama ciekawych produktów do wyboru. W sklepie internetowym uchwytymeblowe24.pl można znaleźć je w dziesiątkach zróżnicowanych wariantów pod kątem ich wielkości, kształtu oraz koloru.

Gałki do mebli można dobrać pod kątem ich wyglądu. Jakie będą najlepiej pasowały do nowoczesnych, a jakie do tradycyjnych mebli?

Do nowoczesnych mebli najczęściej wybierane są gałki, które mają proste wzornictwo, na przykład mają kształt kwadratowy czy prostokątny. Również popularne są gałki, które mają kształt okrągły i brak ozdobników, na przykład w kolorze srebrnym.

Z kolei z tradycyjnymi meblami najlepiej komponują się gałki metalowe, na przykład w kolorze złota albo starego złota, również efektownymi dekoracjami, na przykład ornamentami. Można również zdecydować się na klasyczne gałki drewniane, które są wygodne w użytkowaniu.

Wśród popularnych gałek znajdują się również te z nadrukami lub te w kształcie przejrzystych kryształów. Świetnie mogą wyglądać razem z meblami w stylu rustykalnym, prowansalskim, ale również tymi w stylu glamour. Zamiast gałki do mebli można też zastosować skórzane pasy, które są jednym z ostatnich hitów.

Jak zamontować gałki do mebli?

Montaż nowych gałek w meblach nie jest skomplikowany i nie wymaga stosowania specjalnych narzędzi. Najczęściej konieczny będzie jedynie śrubokręt krzyżakowy, który będzie dopasowany do śrub, na których mocowane są gałki meblowe.

W pierwszym kroku należy wykręcić obecne gałki z mebli. Następnie można oczyścić miejsce, w którym były one zamontowane, ponieważ wokół nich często zbierają się zabrudzenia. Następnie należy wkręcić nowe gałki do mebli.

Wymiana gałek w meblach jest zatem bardzo prostym sposobem na to, aby meble, które już się opatrzyły albo nie pasują do aranżacji wnętrza, mogły znów wyglądać efektownie. Ceny gałek rozpoczynają się już od kilku złotych za sztukę, dlatego też taka zamiana nie jest również związana z wysokimi kosztami!