Co warto wiedzieć o szafach przesuwnych?

W wielu mieszkaniach pojawiają się szafy przesuwne. Szczególnie stały się popularne dzięki niewymiarowych wnękom w blokach. Jednak obecnie niemalże każdy może pozwolić sobie na zakup takiego mebla. Skąd ta popularność? Co warto o niej wiedzieć?

Popularność szafy przesuwnej

Co wpłynęło na to, że szafa przesuwna stała się tak popularna? Przede wszystkim przez korzyści z nią związane:

  • Różnorodność kolorystyczna
  • Możliwość montażu lustra
  • Elastyczna konfiguracja
  • Funkcjonalność
  • Łatwość dostosowania do wnętrza

Taka szafa pasuje do każdego wnętrza, wygodnie się z niej korzysta, a sama pasuje dosłownie wszędzie.

Czym charakteryzuje się szafa przesuwna?

W przeciwieństwie do szafy uchylanej można ją zastosować nawet w wąskiej przestrzeni. Dlatego nadaje się do małych mieszkań, gdzie każdy kawałek miejsca jest istotny i warty zaoszczędzenia.

Taka szafa może stać nawet blisko łóżka czy innych przedmiotów, a przy tym nie koliduje z nimi. Nie ma problemu z otwieraniem i zamykaniem drzwi. Można także z łatwością dopasowywać różne kombinacje kolorystyczne i materiałowe. Dzięki temu dopasowanie do każdego wnętrza jest proste i przyjemne.

Stabilne fronty szafy przesuwnej zmniejszają ryzyko samoczynnego otworzenia się, a co za tym idzie, wypadaniu rzeczy. Szczególnie gdy jest ich dosyć dużo w szafie.

Sprawdź teź: https://24tp.pl/n/98512

Drzwi przesuwne w szafie

Ważnym elementem szafy są właśnie drzwi. Spełniają najważniejszą rolę. Nie tylko wpływają na wygląd całego mebla, ale także pozwalają na swobodne dostawanie się do szafy. Warto je odpowiednio dostosować do całości wystroju mieszkania.

Obecnie w sklepach jest szeroki wybór materiałów i kolorów. Dlatego dostosowanie szafy do swoich potrzeb i stylu nie jest tak trudne, więc warto wykazywać się kreatywnością.

Jak wybrać odpowiednią szafę przesuwną?

Podczas wyboru szafy przesuwnej warto pamiętać o kilku kwestiach:

  • Głębokość – będzie mniejsza niż w przypadku klasycznej szafy. A to ze względu na tory, które zmniejszają głębokość o ok. 8 cm.
  • Skrzydło – każde skrzydło otwiera przed nami duża przestrzeń. Można zaplanować tak, że każde z nich będzie prezentowało strefę jednej osoby.
  • Elementy – należy dobrze przemyśleć ich rozmieszczenie, by nie kolidowały z drzwiami. Chodzi tutaj przede wszystkim o szuflady i różne detale, które mogłyby utrudniać codzienne użytkowanie szafy.
  • Barak ścian, sufitu i podłogi – w przypadku szaf przesuwnym nie ma potrzeby ich montażu. Wystarczą tory oraz skrzydła. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla osób, którym zależy na dużej funkcjonalności przy niskiej cenie.