Sprzedaż mieszkania – czy warto skorzystać z pomocy agencji nieruchomości?

Masz mieszkanie na sprzedaż? Możesz zająć się wszystkimi sprawami związanymi z transakcją we własnym zakresie, ale również możesz skorzystać z pomocy agenta nieruchomości. Jakie wsparcie zapewniają biura nieruchomości swoim klientom sprzedającym mieszkania? Sprawdzamy bliżej!

 

Przygotowanie ogłoszenia – od zdjęć do publikacji

Pierwszym krokiem w sprzedaży nieruchomości jest przygotowanie jej ogłoszenia. Dzisiaj najczęściej oferty publikowane są w internecie, co pozwala na łatwe znalezienie odpowiedniego lokalu przez kupujących.

 

Agencje nieruchomości zajmują się kompleksowo przygotowaniem ogłoszeń dla swoich klientów. Rozpoczynają od stworzenia zdjęć w lokalu, które następnie używane są do przyszykowania oferty. Pracownik agencji może wtedy zadbać o to, aby ogłoszenie było kompletne, czyli zawierało wszystkie niezbędne elementy, a także przyciągało zainteresowanie klientów.

 

Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości publikowane są na wielu serwisach, co zwiększa szansę na szybkie znalezienie zainteresowanych transakcją osób.

 

Takie usługi zapewnia również swoim klientom agencja nieruchomości Kraków (ap7.pl), która od lat zajmuje się reprezentowaniem sprzedających i pomaga im w skutecznym zrealizowaniu transakcji w krótkim czasie.

 

Home staging – sposób, by łatwiej sprzedać mieszkanie

Aby mieszkanie wzbudziło większe zainteresowanie wśród klientów, warto pomyśleć o skorzystaniu z usługi określanej home stagingiem. Jest ona również oferowana przez wiele agencji nieruchomości.

 

Home staging polega na odpowiednim przygotowaniu nieruchomości do transakcji przez wykonanie w niej remontów, gdy są one potrzebne, a także przez nową aranżację.

 

Mieszkanie po takich działaniach wygląda efektownie i wyróżnia się na tle innych ofert, co zwiększa prawdopodobieństwo szybkiej sprzedaży. Dodatkowo home staging pozwala na podwyższenie ceny nieruchomości.

 

Obsługa klientów – przez telefon i w mieszkaniu

Gdy klient zainteresowany jest skorzystaniem z danej oferty i chciałby kupić mieszkanie, wtedy kontaktuje się bezpośrednio z agencją nieruchomości. To wygodne rozwiązanie, dlatego klient nie musi wtedy samodzielnie odbierać telefonów, odpowiadać na pytania i umawiać się na pokazanie nieruchomości.

 

To też bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy właściciel mieszkania mieszka aktualnie w innym mieście lub za granicą, dlatego też pokazywanie nieruchomości klientom jest utrudnione.

 

Formalności związane ze sprzedażą – agencja zadba o przebieg transakcji

Wybierając pomoc agencji nieruchomości jak agencja nieruchomości Kraków (ap7.pl), nie trzeba również zajmować się formalnościami dotyczącymi sprzedaży mieszkania.

 

Agent może wtedy przygotować umowę sprzedaży nieruchomości i umówić strony do kancelarii notarialnej, gdzie umowa ta jest podpisywana. Nie trzeba zatem przygotowywać dokumentów i umawiać się na spotkanie samodzielnie.

 

Dodatkowo agent może zająć się innymi formalnościami, między innymi związanymi z kontrolą stanu prawnego nieruchomości w księgach wieczystych czy pomocą kupującemu w uzyskaniu kredytu na mieszkanie.