Rolety okienne – jak dobrać je perfekcyjnie? Oto porady!

Zamierzasz zamówić rolety okienne? W takim przypadku przed skorzystaniem z oferty producenta osłon warto zastanowić się nad paroma istotnymi czynnikami. Sprawdź je, aby rolety w pełni odpowiadały Twoim potrzebom i efektownie zdobiły wnętrza!

Jaki rodzaj rolet wybrać?

Rolety okienne to szeroka gama produktów o zróżnicowanych konstrukcjach, dlatego w pierwszej kolejności warto poznać je bliżej. Dzięki temu można wybrać odpowiedni typ osłony do wnętrza.

Do głównych rodzajów rolet okiennych zaliczane są:

  • mini rolety – tanie rolet okienne w formie materiału na wałku, bez kasety
  • rolety w kasecie – konstrukcja taka jak przy mini roletach, lecz zabezpieczona kasetą i prowadnicami bocznymi, dzięki czemu osłona wygląda estetycznie i jest chroniona przed zabrudzeniem
  • rolety dzień-noc – pasiaste rolety, które pozwalają na łatwe dopasowanie stopnia zaciemnienia wnętrza, świetnie zastępują firanki i pasują do nowoczesnych wnętrz
  • rolety rzymskie – mają formę dekoracyjnych falban po złożeniu, doskonałe do klasycznych, rustykalnych aranżacji
  • plisy – rolety plisowane pozwalają na montaż bezpośrednio przy szybie, mogą być zaciągane od góry i od dołu, polecane są do pomieszczeń na parterze

Chcesz kupić rolety z Lublina? W firmach działających w Lublinie zamówisz wszystkie rodzaje powyższych osłon okiennych!

Jaki materiał wybrać na roletę okienną?

Duże znaczenie ma wybór odpowiedniego materiału na rolety okienne. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

Przede wszystkim warto sprawdzić typ materiału. Obecnie rolety okienne wykonuje się również z materiałów o właściwościach zaciemniających, które po zaciągnięciu pozwalają na zaciemnienie wnętrza. 

Także dostępne są rolety termiczne, które pozwalają na odbijanie promieni słonecznych, więc nie dopuszczają do nadmiernego przegrzania wnętrza. Latem mogą być niezastąpione.

Warto też uwzględnić kolorystykę rolet oraz ich akcesoriów jak łańcuszki, uchwyty. Najlepiej dopasować je do wyglądu okien albo do aranżacji wnętrza, by prezentowało się ono estetycznie.

Musimy pamiętać o tym, że wtedy, gdy roleta ma jasny kolor, łatwiej dostrzec na niej zabrudzenia. W takim przypadku warto poszukać rolet w kasetach, które lepiej chronią materiał przed zabrudzeniem.

Rolety okienne – jak je zamówić?

Obecnie rolety okienne można zamówić w wielu firmach zajmujących się produkcją osłon okiennych. Również można kupować je w sklepach z wyposażeniem wnętrz, jednak dostępne są one tam tylko w gotowych wariantach w konkretnych wymiarach.

Gdy chcemy zakupić rolety na wymiar, najlepiej skorzystać z usług firmy zajmującej się ich przygotowywaniem na zamówienie. Wtedy zamówienie na osłony okienne może być złożone zarówno na miejscu, jak i przez internet.

Osoby zamierzające zakupić rolety z Lublina mogą znaleźć je w wielu wariantach do wyboru i łatwo zakupić odpowiednie wyposażenie dla siebie na miejscu. Pracownicy zaprezentują wtedy różne rodzaje wzorników i pomogą w wyborze odpowiedniego rodzaju osłony.

Również istnieje możliwość zamówienia osłon okiennych na wymiar przez internet. To wygodne rozwiązanie dla tych osób, które w okolicy nie mają żadnych firm zajmujących się produkcją rolet.

Do zakupienia rolet konieczne będzie dokonanie pomiarów okien. Dokładne informacje o tym, jak mierzyć okna pod rolety, można uzyskać na stronach producenta lub po kontakcie z nim.

Wybrane firmy oferujące rolety okienne, także rolety z Lublina mogą zapewnić kompleksową obsługę bezpośrednio u klienta. Wtedy pracownik przyjedzie na miejsce i zmierzy wszystkie okna pod osłony okienne.