Czy obrazy z morzem dobrze prezentują się w salonie?

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się obrazy z motywem lilli wodnych. Równie popularne są obrazy z morzem, które przywołują wspomnienia z wakacji oraz dzieciństwa.

Obrazy z motywem morza

Obraz morze kojarzy się nie tylko ze słoneczną pogodą i spokojną taflą morza, ale także z białą pianą i wzburzonymi falami, które rozbijają się o burty statków. Obrazy morskie budzą również skojarzenia o ciepłych miejscach, w których można się zrelaksować i nabrać energii. Wybór obrazów z motywem morza jest bardzo duży, dlatego każdy bez większych problemów może znaleźć coś dla siebie. Warto mieć na uwadze, że obrazy są idealną ozdobą mieszkania i powinny się znaleźć w każdym domu. Klienci często wybierają obrazy o tematyce morskiej do salonu, ponieważ są dosyć uniwersalne. Morze Bałtyckie jest pierwszym skojarzeniem dla większości osób, które mieszkają w Polsce. Należy pamiętać, że nie jest to zbyt ciepłe morze, ale jednak wzbudza bardzo ciepłe skojarzenia. Obrazy Morza Bałtyckiego przywołują przede wszystkim wspomnienia z błogiego dzieciństwa, kiedy budowało się zamki z piasku i nic więcej nas nie interesowało. Zabawa nad morzem kojarzy się głównie z beztroską i brakiem jakichkolwiek obowiązków.

Kolorystyka obrazu

Świetnie prezentuje się zachód słońca nad piaszczystą plażą, ale również obrazy korzeni na brzegu, które przez tysiące lat były wypłukiwane przez wodę. Białe muszelki wyrzucane na brzeg także kojarzą się z Morzem Bałtyckim. Wiele osób lubi je kolekcjonować, dlatego taki obraz również będzie dobrym wyborem. Oczywiste jest, że obrazy morskie muszą być związane z plażą. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że znakiem rozpoznawczym Morza Bałtyckiego są właśnie piaszczyste i szerokie plaże. Dlatego plaża jest widoczna praktycznie w każdym miejscu wybrzeża. Widoki na wydmy z wysoką trawą morską również są obrazem morza. Żeby podnieść odbiór dramatyzmu scen można ograniczyć się do dwóch kolorów, czyli bieli oraz czerni. Oczywiście obraz spokojnego morza nie będzie prezentować się spektakularnie, ale sztorm dzięki temu nabierze dodatkowego dramatyzmu. Najlepiej obrazy z motywem morza umieścić w salonie lub sypialni.

Obraz w salonie

Warto mieć na uwadze, że wiele możliwości interpretacji dają czarno białe obrazy z morzem. Można nawet manipulować kolorami w ten sposób, że woda będzie czarno biała, a piasek czarny. To sprawi, że obraz będzie prezentować się tajemniczo i zainteresuje gości oraz innych domowników. Każdy instynktownie wie, jakie kolory powinno mieć morze w rzeczywistości. Obrazy morza kojarzą się wielu osobom ze statkami. W dostępnej bazie zdjęć można znaleźć żaglowce, tankowce, łódki, a nawet wycieczkowce, które suną po spokojnej tafli morza. Taki obraz będzie idealny dla osób, które średnio są zainteresowane morzem, ale uwielbiają podziwiać statki. Można znaleźć zarówno żaglowca płynącego ku zachodowi słońca, jak i obraz wycieczkowca na tle księżyca w pełni. Zdjęcia okrętów w czasie sztormu także sprawdzą się idealnie jako obraz do salonu. Należy jednak pamiętać, żeby nie przesadzać z ilością obrazów, ponieważ może to trochę zaburzyć całą aranżację przestrzeni. Obraz to przede wszystkim dodatkowa ozdoba, a z liczbą dodatków nigdy nie można przesadzić. W konwencji abstrakcji także mogą występować obrazy z widokiem na morze. Takie dzieła prezentują się bardzo tajemniczo i powinny zainteresować twoich gości. Obrazy abstrakcyjne morza są idealne dla osób z dużą wyobraźnią. Zachód słońca nad morzem jest z reguły pierwszym oczywistym skojarzeniem, jeśli myśli o obrazach z motywem morza.