Pastele w mieszkaniu

Projektując wygląd poszczególnych pomieszczeń warto zadbać o spójność. Pokoje powinny jak najlepiej do siebie pasować. Dzięki temu całe mieszkanie będzie wyglądało na dopracowane. Wpłynie to również na możliwości zmieniania dodatków i mieszania ich z innymi już posiadanymi. W ten sposób można uniknąć kosztownych inwestycji w akcesoria, które po krótkim czasie mogłyby okazać się nieprzydatne. Na samym początku warto określić ogólną kolorystykę.

Najlepiej jest wybrać kilka barw. Zakłada się, że maksymalnie pięć kolorów jest najlepszą opcją. W ich obrębie można dysponować różnymi odcieniami. Jednak zyskuje się wtedy pewność, że będą do siebie pasować w różnych kombinacjach,. Dodatki do mieszkania w kolorach pastelowych sprawdzą się idealnie niezależnie od wielkości pomieszczeń. Jasne barwy doskonale rozświetlają i nadają świeżości. Dodatkowo sprawiają, że przestrzeń wydaje się znacznie większa niż w rzeczywistości. Szczególnie zauważalne jest to przy dużych elementach, takich jak zasłony lub dywany. Warto mieć to na uwadze w trakcie kompletowania niezbędnych akcesoriów. Pastele będą delikatnym akcentem w pokoju. Z tego powodu nie zdominują go zbyt mocno. Daje to duże możliwości jeśli chodzi o kreowanie wyglądu całego mieszkania.

Początkowo warto skupić się na znalezieniu uniwersalnych mebli, które staną się jedynie tłem. Warto zrezygnować tu z bardziej wyrazistych barw. Neutralne produkty sprawdzą się w tej sytuacji najlepiej. Dopiero później można dobrać bardziej wyróżniające się dekoracje, które nadadzą wyjątkowego charakteru. W każdym pomieszczeniu powinno znaleźć się kilka takich elementów. Ograniczenie ich ilości jest korzystne z punktu widzenia oszczędności.

Jednak równocześnie w takiej sytuacji znacznie łatwiej jest zachować umiar i uniknąć przesady. Dzięki temu nawet co kilka miesięcy można zaopatrywać się nowe akcesoria i bez problemu je wymieniać. Utrzymując wszystkie dodatki w pastelowej kolorystyce zyskuje się również możliwość dowolnego mieszania ich ze sobą i tworzenia kolejnych kompozycji.