Meble restauracyjne – style i lista produktów. Co kupić?

Wyposażenie restauracji to nie tylko zakupienie mebli do kuchni, ale również do sali, w której przyjmowani są goście. Jakie meble restauracyjne warto wybrać? Sprawdzamy popularne style mebli w gastronomii i prezentujemy listę potrzebnych produktów!

Jakie meble wybrać do sali w restauracji?

Restauracja powinna być urządzona w taki sposób, aby korzystanie z niej było komfortowe dla gości oraz dla obsługi. Wyposażenie w sali powinno być ustawione tak, aby w pełni wykorzystywało dostępne miejsce, ale również nie dawało efektu zatłoczenia.

Obecnie w restauracjach stosowane są różne rodzaje mebli, które mogą być dobrane indywidualnie do lokalu, na przykład pod kątem serwowanej kuchni czy efektu wizualnego, jaki pragnie się uzyskać.

Oczywiście, sam wygląd to jeszcze nie wszystko, ponieważ duże znaczenie ma również wytrzymałość i trwałość umeblowania. Powinno być zatem wykonane z solidnych materiałów wyróżniających się odpornością na czynniki zewnętrzne, by posłużyć na długi czas bez usterek.

Lista mebli do restauracji – co kupić?

W restauracji powinny znaleźć się meble, które pozwolą gościom na wygodne spożywanie posiłków. Dodatkowo wnętrze może być także uzupełnione o innego rodzaju umeblowanie.

Najczęściej kupowane są poniższe meble:

  • krzesła – drewniane, tapicerowane, również modne teraz krzesła klubowe
  • stoły – z blatami prostokątnymi, kwadratowymi albo okrągłymi
  • wieszaki na okrycia wierzchnie gości
  • komody i witryny do prezentacji, na przykład wina, dekoracji
  • lady – pozwalają na wygodne wydawanie posiłków, składanie zamówień, mogą też służyć do stworzenia w restauracji przestrzeni barowej
  • recepcje – znajdujące się przy wejściu do sali restauracyjnej

Dodatkowo można również zakupić inne meble do restauracji, na przykład wygodne fotele, kanapy i pufy, które pozwolą na stworzenie wygodnej przestrzeni dla gości. 

Style mebli restauracyjnych – co jest w modzie?

Restauracje mogą być urządzone w różnych stylach. Jakie z nich są obecnie najbardziej popularne?

Przede wszystkim dużym powodzeniem cieszą się obecnie meble do restauracji w stylu loftowym, przemysłowym. Wśród nich znajdują się stoły z drewnianymi blatami i metalowymi nogami w kolorze czarnym, czarne krzesła wykonane z drewna albo metalu.

Również dużym powodzeniem cieszą się meble do restauracji w stylu rustykalnym. Pozwalają one na stworzenie przytulnej przestrzeni. Wtedy najczęściej wykorzystuje się meble drewniane jak duże stoły z litego drewna, krzesła w wiejskim stylu.

Trzecia popularna propozycja to meble do restauracji w stylu pałacowym, glamour. Takie meble wyróżniają się nowoczesnym przepychem. Wśród nich znajdują się między innymi stoły i krzesła na złotych nóżkach, krzesła i fotele tapicerowane są welurem.

Meble do restauracji – gotowe i na wymiar

Meble przeznaczone do restauracji można zakupić jako gotowe, lecz również wybrane z nich realizowane są na wymiar.

Gotowe meble do restauracji to najczęściej stoły i krzesła, a także meble do przechowywania jak witryny czy komody. Z kolei na wymiar najczęściej wykonuje się lady oraz recepcje.

Wykonanie mebli na zamówienie pozwala na wykorzystanie dostępnej przestrzeni w pełni. To doskonały wybór zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni, gdy duże znaczenie ma każdy centymetr.

Gdzie kupować meble restauracyjne?

Sprzedażą mebli do restauracji zajmuje się obecnie wiele firm zaopatrujących lokale gastronomiczne. Swoim klientom oferują one gotowe meble do restauracji i meble na wymiar.

Warto zapoznać się z propozycjami na stronach internetowych, aby znaleźć takie umeblowanie, które będzie pasowało do wielkości oraz stylu restauracji.

Zamówienia na meble można również składać w internecie. Wtedy sprzedawca zorganizuje bezpieczny transport bezpośrednio do lokalu wskazanego przez klienta.